مجله پزشکی

اشتراک گذاری

جراحی بینی نیمه فانتزی | دکتر سهراب پور

امروزه انجام عمل بینی در هر جنسیت و سنی جزو رایج ترین و پرطرفدار ترین عمل های زیبایی محسوب می شود و تاثیر فوق العاده ای در خلق هارمونی زیبا در چهره بازی می کند . اما برای انجام رینوپلاستی بینی دانستن چه نکاتی الزامی است ؟ در حقیقت یکی از مهم ترین مسائل پیش از انجام این پروسه ، انتخاب مدل بینی در هماهنگی با چهره شماست که با مشورت با پزشک می توانید به گزینش آن بپردازید . یکی از مدل های پر طرفداری که توجه اغلب بانوان را به خود جلب کرده است جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد که تعداد قابل توجهی از آن ها با مراجعه به جراح بینی از او می پرسند که آیا کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی هستند ؟ پاسخ به این سوال تنها با معاینه و ارزیابی چهره شما توسط دکتر سعید سهراب پور مشخص می شود که سایر نگرانی ها را در رابطه با انتخاب مدل بینی از بین می برد .

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

 

مشخصه های جراحی بینی نیمه فانتزی

در صورتی که پزشک بعد از بررسی چهره شما ، جراحی بینی نیمه فانتزی را برایتان مناسب دانست حال وقت آن رسیده است که مشخصه های این مدل بینی را بشناسید و بدانید که با انجام این پروسیجر چه تغییراتی در بینی اعمال می شود . در حقیقت پزشک با انجام جراحی بینی نیمه فانتزی زیبایی و لطافت را با ایجاد قوسی ملایم روی تیغه بینی ایجاد کرده و زاویه ای حدود 100 درجه میان نوک بینی و لب بیمار ایجاد می کند که همین امر بینی بیمار را اندکی سربالا می سازد و جذابیت ظاهری او را چند برابر می کند .

 

اجتناب از قوس زیاد در بینی نیز دلیل دیگری بر محبوبیت جراحی بینی نیمه فانتزی در میان نوجوانان و بانوان است ؛ زیرا در این نوع جراحی بینی حالتی مصنوعی به خود نگرفته و برای افرادی که صورتی ظریف و کوچک دارند گزینه مناسبی می باشد . در پایان نیز خوب است بدانید که در این روش نه تنها شما زیبایی همیشگی را برای چهره تان به ارمغان خواهید آورد بلکه می توانید سایر ایرادات بینی خود را رفع کرده و از مشکلات ناشی از پولیپ بینی و اختلالات تنفسی در امان بمانید .

جراحی بینی نیمه فانتزی بهتر است یا طبیعی؟

درواقع باید بدانید که هر مدل بینی مزیت های مربوط خود را دارد که تنها به هدف شما از انجام رینوپلاستی بستگی دارد . در حقیقت اگر شما می خواهید که تنها ایرادات بینی خود را رفع کنید ، جراحی بینی طبیعی برای شما مناسب تر است ؛ اما در صورتی که دوست دارید اندکی تغییرات در بینی اعمال کنید و آن را مقداری کوچک و سربالا سازید جراحی بینی نیمه فانتزی می تواند گزینه کارآمدی برای شما باشد . پس بخشی از این انتخاب به سلیقه ی بیمار و بخش دیگری از آن به فرم بینی اولیه شما و آناتومی چهره شما بستگی دارد که پزشک ابتدا فرم بینی را از نظر گوشتی یا استخوانی بودن آن بررسی کرده و در صورت امکان جراحی بینی نیمه فانتزی را به شما توصیه می کند.

چه مواردی منجر به ایجاد تورم در جراحی بینی نیمه فانتزی می شود ؟

در حقیقت ایجاد تورم در پروسیجر امری اجتناب ناپذیر است به طوری که بیمار هیچ گونه نمی تواند از ایجاد آن در روزهای ابتدایی جراحی جلوگیری کند ؛ اما میزان درجه ایجاد آن در بیماران مختلف متفاوت است و به فاکتور های متعددی بستگی دارد که از جمله آن ها می توانیم به :

 

  • متفاوت بودن تکنیک های استفاده شده در جراحی (انجام جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته)
  • مراقبت های انجام شده توسط بیمار بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی
  • میزان بافت نرمی که در رینوپلاستی مورد درمان قرار گرفته است
  • میزان شکستگی های ایجاد شده در طول فرایند جراحی بینی نیمه فانتزی

شما با رعایت تمام این موارد می توانید از تورم اولیه و کوتاه مدت بینی خود تا حد قابل توجهی خلاص شده و پس از آن به طی کردن دوره نقاهت تورم های طولانی مدت بپردازید . دوره بهبود تورم های کوتاه مدت در جراحی بینی نیمه فانتزی 3 الی 4 هفته بوده که این عدد در تورم های بلند مدت در حدود 1 سال متغیر خواهد بود .

آیا جنسیت در نتیجه جراحی بینی نیمه فانتزی از اهمیت خاصی برخوردار است ؟

در ابتدا خوب است بدانید که شکل ظاهری بینی ، تحت عواملی نظیر آناتومی چهره و ژنتیک آن می تواند در هر فرد متفاوت باشد ؛ زیرا بینی آقایان ظاهری بزرگ تر و پهن تری نسبت به بانوان داشته و پوست بینی آن ها ضخیم تر است . این درحالی است که بانوان با داشتن چهره ظریف و بینی کوچکتر در انجام جراحی بینی نیمه فانتزی موفق تر بوده که همین موضوع دلیل بر تفاوت موجود در بینی آقایان و بانوان می شود . بنابراین می توان نتیجه  گرفت که آقایان کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی نیمه فانتزی نمی باشند ؛ زیرا هدف اصلی در عمل بینی نیمه فانتزی ، با چهره مردانه آقایان در تضاد بوده و آن ها را از انجام پروسیجر به نتیجه مطلوب نخواهد رساند.

آیا می توان جراحی بینی نیمه فانتزی را در طی عمل بینی ترمیمی ایجاد کرد ؟

درحقیقت هدف از انجام جراحی بینی ترمیمی نرسیدن به نتیجه دلخواه بیمار بعد از انجام پروسیجر است که او را ناچار به انجام جراحی بینی ترمیمی می سازد ؛ اما در صورتی که بخواهید بدانید که در انجام این پروسه پزشک می تواند به خلق مدل بینی نیمه فانتزی بپردازد باید بگوییم که این موضوع کاملا به میزان مشکل بینی شما و باز بودن دست جراح برای اعمال تغییرات تازه در بینی بستگی دارد.

 

در نتیجه باید بدانید که سلیقه شما برای انتخاب جراحی بینی ترمیمی به فرم نیمه فانتزی چندان اهمیتی نداشته و در این جراحی اولویت رفع مشکلات ساختاری بینی است اما نگران نباشید ؛ زیرا در اغلب اوقات پزشک می تواند پس از گذر از چالش های جراحی بینی ترمیمی در صورت تمایل بیمار ، فرمی نیمه فانتزی را در بینی ایجاد کند.

نحوه حمام کردن بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

اسپلینت و گچ بینی بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی نیاز به مراقبت دارد و بیمار باید از آن ها در برابر مرطوب شدن و خیس شدن هنگام استحمام محافظت کند . به همین دلیل بهتر است برای استحمام حداقل امکان از وان و یا دوش متحرک استفاده کرده و تنها بدن خود را تمیز کنید . همچنین برای جلوگیری از عدم ایجاد بخار و گرم شدن بیش از حد حمام ، بهتر است از آب ولرم استفاده کرده تا در هنگام استحمام با مشکلات تنفسی مواجه نشوید . در انتها نیز باید بدانید که تا زمانی که به برداشتن تامپون در بینی اقدام نکرده اید بهتر است زمان دوش گرفتن را به حداقل رسانده و از دست زدن ناحیه درمان خودداری  کنید .

جراحی بینی نیمه فانتزی تا چه اندازه می تواند موفقیت آمیز باشد ؟

میزان موفقیت در جراحی بینی نیمه فانتزی هم مهارت پزشک را می طلبد و هم می تواند با توجه به آناتومی چهره افراد متفاوت باشد ، به گونه ای ممکن است دو شخص بینی تقریبا مشابهی داشته ؛ اما در یکی از ان ها جراحی بینی نیمه فانتزی زیبایی چندانی به همراه نداشته باشد ؛ اما یکی از عوامل تاثیر گذار در این پروسه ضخامت پوست است ؛ زیرا هرچه پوست بینی بیمار از ضخامت کم تری برخوردار باشد پروسه انجام تغییرات در بینی آسان تر می باشد در نتیجه می توان گفت جراحی بینی نیمه فانتزی در بینی های استخوانی بیشتر جواب می دهد .

دکتر سعید سهراب پور

دکتر سعید سهراب پور، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و فلوشیپ جراحی های درمانی سر و گردن هستم. افتخار دارم که سال ها در زمینه ی درمان بیماری های مختلف گوش، حلق و بینی و همچنین جراحی های مربوط به سر و گردن فعالیت داشته ام. هدف من از ارائه خدمات در این وب سایت ارائه ی اطلاعات مفید و جامع در زمینه بیماری های گوش، حلق و بینی و جراحی های سر و گردن ، پاسخ به سوالات رایج مراجعین و معرفی جدیدترین روش های درمانی است.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها